ביגוד לרכיבת אופניים – טיפים לבחירת ורכישת ציוד מתאים

רכיבה על אופניים מצריכה נוחות מרבית ולכן יש לרכוש ביגוד לרכיבת אופניים כיון שביגוד שאינו מתאים יפריע לנהיגה, יכביד עליה ויפחית במידה ניכרת את ההנאה מהרכיבה המשולמת. הרכיבה אינה כה פשוטה, בחורף עקב הרוחות והקור העז ואינה קלה גם בימי הקיץ החמים עקב הלחות הגבוהה הגוררת הזעה מוגברת וקושי לדווש עקב אגלי הזיעה הזולגים ללא הרף על הפנים.

חברות העוסקות לאורך שנים רבות במחקר ובפיתוח של ביגוד, מייצרות בגדים ייחודיים המותאמים לצרכיהם של רוכבי האופניים בעונות השנה השונות כדי ליצור רכיבה חלקה ונעימה, המתאימים לכל סוגי הרוכבים כולל הרוכבים על אופניים חשמליות ומן הסתם לאופני כביש ושטח.

הנקודות המהותיות בביגוד לרכיבה על אופניים

אחת הנקודות העיקריות שיש לשים אליהן לב בבחירת ביגוד לרכיבת אופניים היא לרכוש ביגוד שמיוצר מבד נושם ומנדף זיעה. הבדים החדשניים המיוצרים מחומרים איכותיים למען מטרה ייעודית זו, יוצרים מצב שהזיעה אינה נספגת, כך הרוכבים גם מאבדים פחות נוזלים לאורך הרכיבה וסכנת ההתייבשות היא פחותה.

המלצה נוספת היא לרכוש מכנסיים שקיים בהם ריפוד באזור הישבן והמפשעה. כשרוכבים פרקי זמן ארוכים נוצרות שפשפות מאד לא נעימות ולכן ריפוד באזור המפשעה יוצר את העובי הדרוש כדי להגן על המקומות המועדים ליצירת שפשפות המשבשות את החיים הנורמטיביים.

רכיבה נגד הרוח היא משימה לא פשוטה והיא הופכת את הרכיבה לקשה במיוחד. הפתרון הוא רכישת ביגוד לרכיבת אופניים בעל עוצמת חיכוך מופחתת מול הרוח ובמקביל ביגוד זה גם מגן מפני הקור. שילוב זה מבטיח רכיבה רציפה גם ברוח הנגדית.

ביגוד לרכיבה על אופניים

רוכבים רבים מתנסים בכמה סוגי ביגוד לרכיבת אופניים עד שהם מחליטים מהם סוגי הביגוד הנוחים ביותר עבורם. זו תחושה אינדיבידואלית ומשתנה בין רוכב לחברו.

רוכבים מסוימים אוהבים בגדי רכיבה שאינם צמודים לגוף העשויים מבד מנדף זיעה ונושם כמו מיקרופליז פוליאסטר שגם מחמם את הגוף, כך זה מאפשר להם מרחב תמרון בעת הרכיבה. אחרים מעדיפים בגדים צמודים כמו לייקרה בקיץ ובדים מחממים לחורף.

לגבי מכנסיים, רוב הרוכבים לובשים מכנסי באגיז. מכנסיים ארוכים עלול להיתפס בגלגלים, בפדלים או במהמורות לאורך המסלול ולכן סוג מכנסיים הנמשכים עד הברכיים יהיו הנוחות ביותר.

הרוכבים המנוסים שבדקו אפשרויות שונות של בגדים רוכשים בדרך כלל חולצת רכיבה מבד ג’רזי הצמודה לגוף למניעת חיכוך עם רוכסן קדמי לנוחות תהליך ההורדה והלבישה ומכנסים נוחים וקצרים מבד לייקרה שהוא אלסטי מאד.

ציוד נלווה לרוכבי האופניים

קיימים כמה פריטים נלווים שהם מחויבי המציאות ליצירת הנאה מלאה של חווית הרכיבה על האופניים כמו מגן על האף, מחממי אוזניים או כובע רחב שוליים, שרוולי ידיים, ווסט, מחממי ברכיים או שרוולים ארוכים לרגליים וכפפות ארוכות.

אין ספק שביגוד איכותי המתאים לרוכב יוצר רכיבה קולחת ונעימה ללא עצירות מיותרות לאורך נתיב הנסיעה.